Stwory z Jeziora
Inspiracją do stworzenia projektu jest Jezioro Mucharskie oraz obecne w folklorze motywy wody i ekologii. Podczas warsztatów zaprosimy grupę do twórczego przetworzenia lokalnych podań i mitów, refleksji nad ekologicznym wymiarem jezior i gospodarki wodnej. Sięgniemy do tekstów kultury, które ukazują tajemniczość akwenów, mieszkańców głębin oraz wpływ wody na życie człowieka i ekosystem. Chcemy, aby dzieci poczuły więź z regionem i poznały miejsce, w którym żyją, przez pryzmat nowych kontekstów. Wprowadzimy podstawowe zagadnienia dotyczące gry aktorskiej i innych aspektów teatru (przez kreatywne warsztaty edukacyjno-integracyjne). Osoby uczestniczące doświadczą dostrzegania indywidualności przedmiotów przez dotyk i obserwację, będą eksperymentować z dźwiękiem, ruchem i choreografią, by stworzyć wspólną opowieść.

28 czerwca–11 lipca 2025
Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z siedzibą w Stroniu
11 lipca 2025 | godz. 14.00
Dąbrówka-Grodzisko (koło Dworu w Dąbrówce)
Marta Kwartnik
784 452 895
bibstronie(at)gokstryszow.pl
25 osób w wieku 7-13 lat

Animatorka kultury, absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, instruktorka świetlicowa oraz uczestniczka wielu projektów edukacyjnych i artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszowie. Od 2008 roku promuje kulturę, sztukę i twórczą edukację pracując z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie kierowniczką półkolonii.

Hafciarka z zamiłowania i tradycji rodzinnej. Organizatorka autorskich pokazów mody. Rozwija swoją markę „Magda na tamborku”. Absolwentka pedagogiki z plastyką. Dwunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszowie. Instruktorka warsztatów plastycznych i hafciarskich. W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie wychowawczynią.

Absolwentka turystyki i rekreacji w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Bibliotekarka w Bibliotece Publicznej w Stroniu. Wieloletnia prowadząca scholii dziecięcej, organizatorka i opiekunka na wycieczkach dla dzieci i młodzieży. Animatorka kultury w Gminnym Ośrodku Kultury w Stroniu, gdzie prowadzi konkursy i zajęcia. Prowadzi również Dyskusyjny Klub Książki dla Przedszkolaka. Koordynuje projekt „Stwory z Jeziora” i będzie w nim wychowawczynią.

Absolwentka logopedii, filologii polskiej, teatrologii. Aktorka, instruktorka. Drogę zawodową rozpoczęła od pracy w Teatrze Figur Kraków. Współpracuje z Fundacją Czerwone Noski Klown w szpitalu. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców „Kalejdoskop sztuki” i „Machina Sztuki” (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA). W czasie pandemii stworzyła cykl autorskich warsztatów filmowych „Domowe warsztaty podłogowe”, które są instrukcją do twórczych zabaw w domu. W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie instruktorką warsztatów teatralnych.

Absolwentka studiów azjatyckich na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytety Jagiellońskiego. Pracuje w Bibliotece Publicznej w Łękawicy, gdzie zajmuje się m.in. promocją czytelnictwa i realizacją projektów artystyczno-kulturalnych. Udzielała się w wolontariacie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i Teatrze Barakah. W 2022 roku włączyła się w organizację Rabka Festivalu (m.in. promocja w mediach społecznościowych i koordynacja autorskiego projektu „Wielobajka – tworzymy wspólną opowieść!”). W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie instruktorką warsztatów kreatywnego myślenia.

Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Rowickiego w Żywcu. Pracuje jako instruktorka muzyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszowie. Koncertowała z Markiem Piekarczykiem, Miuoshem, Piotrem Roguckim. Razem z zespołami występowała poza granicami Polski (m.in.: w Czechach i Słowacji). Jest także członkinią Miejskiej Orkiestry Dętej w Suchej Beskidzkiej, gdzie gra na saksofonie altowym. W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie instruktorką warsztatów muzycznych.

Od 2013 roku właścicielka pracowni rękodzieła „Niezwykły Zakątek”, w ramach której prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. W regularnych szkoleniach pogłębia wiedzę dotyczącą technik mixmediowych, scrapbookingu. W majsterkowaniu jest samoukiem. Na stałe współpracuje z Wadowickim Centrum Kultury, kalwaryjskim Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Fundacją Campus Bemke, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, a także okazjonalnie z centrami kultury, bibliotekami i klubami seniora. W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie instruktorką warsztatów plastycznych.

Ukończyła studia na kierunkach wychowanie fizyczne oraz zarządzanie turystyką i rekreacją, a także kurs animatora czasu wolnego. Od blisko 20 lat jako instruktorka tańca prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych. Współpracuje ze szkołami, przedszkolami, klubami sportowymi, ośrodkami kultury, dokłada wszelkich starań, by promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Jest również założycielką i właścicielką Akademii Sportu Fit Motiv – szkoły tańca. W projekcie „Stwory z Jeziora” będzie instruktorką warsztatów tanecznych.

Muzyk, dźwiękowiec, pracował przy tworzeniu i obróbce dźwięku w wielu muzycznych projektach. Współpracuje od wielu lat z Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zajmie się wsparciem technicznym projektu „Stwory z Jeziora”.

Fotografik doświadczony w prowadzeniu międzypokoleniowych warsztatów. Inicjator projektu fotograficznego „Tyle Światów”, który ma na celu inkluzję kulturalną młodzieży i osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami. Specjalizuje się w fotografii sakralnej, religijnej, w jego kadrach można znaleźć również obiekty architektoniczne, miejsca pamięci, przydrożne kapliczki. Ma za sobą liczne wystawy autorskie. Juror konkursu fotograficznego „mgFoto”. Opracuje dokumentację fotograficzną i filmową projektu „Stwory z Jeziora”.
